علت منافذ باز پوستی چیست ؟
آفتاب سوختگی
ضد آفتاب مناسب
بهداشت ، استخر ، تابستان
داشتن پوست زیبا
سریعترین راه حجم دهی گونه
فرم چانه در زیبایی

علت منافذ باز پوستی چیست ؟

همه این منافذ به پوست اجازه می دهند تا “نفس بکشند”. هر حفره، حاوی فولیکول است و هر توده، حاوی غدد چربی است. غدد چربی در منافذ سطح صورت، پشت،قفسه سینه، وکشاله رانبیشتر هستند. هورمون ها، در تحریک این غدد نقش مهمی را ایفا می کنند تا مقادیر فراوانی غدد چربی، تولید کنند. به همین دلیل، چربی روی پوست صورت به ویژه در کنار بینی،پیشانیوگونه، ممکن است بیشتر از سایر نقاط بدن شما باشد.

هر نوع پوستی به صورتپوست چرب، طبیعی و یا خشک، ممکن است دارای منافذ باز باشند. ممکن است منافذ باز پوست، ظاهر پوست شما را ناخوشایند کند، به خصوص اگر با گرد و خاک، باکتری، چربی و یا سلول های مرده، ترکیب شود.

علل منافذ باز پوست

علل متعددی وجود دارد که ممکن است سبب باز شدن منافذ پوست شوند. آن ها عبارتند از :
تولید سطح بالای چربی
کاهش کشش و انعطاف پذیری در اطراف منافذ پوست
فولیکول ضخیم مو
علل ژنتیکی یا ارثی
کاهش تولید کلاژن در پوست ناشی ازپیری
آسیب بیش از حد در مقابل نور خورشید
درمان منافذ باز پوست

ممکن است حفره های باز روی گونه ها،بینیو پیشانی شما، باعث از بین بردن طراوت صورت شده و سن شما را بیشتر نشان می دهد. روش های درمانی مختلفی وجود دارد که از طریق آن می توان این منافذ را تقریبا تنگ تر کرد. انواع روش های درمانی پزشکی و خانگی برای رفع این مشکل وجود دارد که شما می توانید با مشاوره با پزشک و بسته به نوع پوست خود، از آن ها استفاده کنید. البته شما با اجتناب از قرار گیری در مقابل نور مستقیم خورشید، می توانید در بستن منافذ باز پوست موفق شوید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، جنب داروخانه سپاهان ، ساختمان سپاهان یک ، طبقه3
تلفن : 32245018 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید